Białe szaleństwo - 20 wyciagów i 50 km tras!

Szczyrk położony jest 20 minut jazdy samochodem od Bielska-Białej. Dzięki licznym inwestycjom zyskuje miano zimowej stolicy Polski. Działające w mieście ośrodki narciarskie oferują ponad 20 wyciągów i około 50 kilometrów tras. Dzięki zróżnicowanej trudności trasy są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Całoroczne schronisko na Skrzycznem oferuje wyjątkową atmosferę, pyszne domowe wypieki i niezapomniane widoki.
Szczyrk Mountain Resort usytuowany jest na zboczach szczytów Małe Skrzyczne oraz Wierch Pośredni, Beskid Sport Arena znajduje się w dolinie Biłej. Oba ośrodki biorą udział w programie Szczyrkowski Wspólny Skipass, który łączy trzy największe ośrodki narciarskie w Szczyrku. W sezonie wysokim pomiędzy ośrodkami kursują bezpłatne skibusy.
Zlokalizowany niemal w samym centrum Szczyrku kompleks Skalite jest gospodarzem między innymi Pucharu FIS oraz Letniego Grand Prix. W miasteczku powstaje SZCZYRK trybuna oraz strefa kibica, z której można podziwiać konkursy w skokach narciarskich.
 

W 2019 roku na zboczach Skrzycznego otwarto trasy rowerowe, będące częścią kompleksu Enduro Trails. Szczyrk jest też jednym z miast, w których odbywa się Tydzień Kultury Beskidzkiej – festiwal folkloru, działający nieprzerwanie od 56 lat.

 

#
#
#
#
#